253. Ebu Hurejre priča da je jedan čovjek rekao Muhammedu: "Preporuči mi nešto". Božiji poslanik mu reče: "Nemoj se srditi!". Pa pošto ga čovjek i drugi put zamoli, poslanik mu ponovi nekoliko puta (savjetujući ga): "Nemoj se srditi!"

Hasan Brčaninović savladao arapsko pismo

U subotu, 23.05.2015. god., su muallim Ajdin ef. Behlil ipredsjednik džematskog odbora h. Taib Pamić posjetili polaznicu Brčaninović a povodom uspjeha Hasana Brčaninovića, polaznika mektebske nastave u džematu Čaršija.

Hasan je svojim trudom i zalaganjem uspješno savladao arapsko pismo i postao još jedan učač Časnoga Kur'ana.

Kako je to već običaj, uručen je jedan primjerak Kur'ana i paketić slatkiša na ime velikog uspjeha. Sve čestitke upućujemo ovoj porodici i srdačno se zahvaljujemo na gostoprimstvu.

Allah Mubarek Olsun!

Posljednja izmjena: srijeda, 02 decembar 2015 15:48