Ako te kakva nesreća zadesi ne reci: "Da sam uradio ovako, bilo bi tako i tako", nego reci: "Tako je Allah odredio". Jer, ono što on hoće, to i čini. Riječi "da sam" i "kad bih bio" otvaraju posao šejtanu.
Dobrodošli na web sajt Medžlisa Islamske zajednica Fojnica
Fojničke džamije
Aneks Šaban ef. (Čaršijske) džamije
Obojak
Prokoško jezero

Fojnica

Općina se nalazi u centralnom dijelu Bosne i Hercegovine, administrativno pripada Srednjobosanskom kantonu.

Opširnije...

Džamije

Fojnička Atik džamija je istinski kulturno – historijski biser fojničkog kraja. Ovaj objekat važi za jedan od najstarijih.

Opširnije...

Medžlis

Pretpostavlja se da je prva tekija u Fojnici sagrađena 1670. godine odmah do Šaban ef. džamije.

Opširnije...

HAFIZ, MUSTAFA TIPI U FOJNICI

Već treću godinu u Fojnici tokom ramazana boravi hafiz iz Turske koji svojim glasom uljepšava naše ramazanske sadržaje. Ambasada Republike Turske svake godine u saradnji sa medžlisima iz BiH organizuje dolazak velikog broja hafiza iz Turske u našu zemlju. Ove godine u Fojnici boravi kurra hafiz Mustafa Tipi iz Balikesira. On trenutno radi kao profesor u medresi za hafize Kestanepazar u Izmiru. Hafiz je postao sa 15 godina 1979. godine. Ispit za kurra hafiza je položio 2001. godine u Istanbulu. Hafiza su na sarajevskom aerodromu dočekali predsjednik džematskog odbora džemata Čaršija h. Taib Pamić i Ahmed ef. Vuković.

O obavezama koje ima u Fojnici hafiza Tipija je obavijestio glavni imam MiZ - e Fojnica h. Edin ef. Rojo. On mu je u svom uredu poželio lijep i ugodan boravak u našoj Fojnici. Hafiz se tom prilikom zahavlio na gostoprimstvu, te je istakao kako je pozitivno iznenađen ljepotama fojničkog kraja. Hafiz će učiti mukabelu u Čaršijskoj džamiji u Fojnici, klanjati teraviju, te će obići nekoliko džemata. Brigu oko hafizovog boravka u Fojnici ove godine na sebe je u potpunosti preuzeo džematski odbor džemata Čaršija. Zanimljivo je da je hafizova hanuma također hafiz, te da će ona u Fojnicu doći aBd u ponedjeljak, te će se našim hanumama pridružiti na ženskoj mukabeli u Atik džamiji. Koliko je ovo važan projekat za Republiku Tursku govori činjenica da je hafize u Istiklal džamiji dočekao ambasador Republike Turske u BiH g. Haldun Koc, te muftija za vjerska pitanja u ambasadi R Turske g. Hasan Atli.