1089. Nemojte se diviti poslu radnika dok ne vidite kakav će mu biti kraj.
Dobrodošli na web sajt Medžlisa Islamske zajednica Fojnica
Fojničke džamije
Aneks Šaban ef. (Čaršijske) džamije
Obojak
Prokoško jezero

Fojnica

Općina se nalazi u centralnom dijelu Bosne i Hercegovine, administrativno pripada Srednjobosanskom kantonu.

Opširnije...

Džamije

Fojnička Atik džamija je istinski kulturno – historijski biser fojničkog kraja. Ovaj objekat važi za jedan od najstarijih.

Opširnije...

Medžlis

Pretpostavlja se da je prva tekija u Fojnici sagrađena 1670. godine odmah do Šaban ef. džamije.

Opširnije...

Izlet u Sarajevo

14. 06. 2014 god. u organizaciji Medžlisa Islamske zajednice Fojnica organizovan je jednodnevni izlet u Sarajevo za 50 najuspješnijih polaznika mektebske nastave sa području cijelog Medžlisa. U organizaciji ovog izleta je učestvovao i Centrotrans Sarajevo, radna jedinica Fojnica. Djeca su posjetila: mezar rahmetli predsjednika Alije Izetbegovića te je proučena Fatiha, Baščaršiju na kojoj su lijepo ručali bosanska jela, vakufe Gazi Husrev-bega, Pionirsku dolinu gdje su djeca mogla da vide veliki broj različitih životinja.

Na ovom izletu bila su djeca iz svih naših džemata, a imami koji su o njima brinuli su: Senahid ef. Mihaljević, Ajdin ef. Behlil, Mustafa ef. Huskić, Naid ef. Kršić i Amil ef. Šehović. Iako ih je cijelo vrijeme pratila kiša, moglo se primjetiti da su djeca zadovoljna i sretna ovim posjetom glavnom gradu BiH. Medžlis će nastojati da na ovaj način i ubuduće nagradi polaznike mekteba za njihov rad i uspjeh u mektebu.

Ovim putem zahvaljujemo svima koji su pomogli i učestvovali u ovom izletu.

Posljednja izmjena: utorak, 21 april 2015 23:18